Co powinno się wiedzieć na temat metalu we wnętrzach?

Podczas urządzania salonu czasami wybór mebli jest bardzo trudny. Szczególnie że w sklepach dostępne są nie tylko rozmaite modele, ale również materiały. Nieustannie bardzo niezwykle często wybierane są meble metalowe. Choć kojarzone są one głównie z nowoczesnymi wnętrzami, to sprawdzą się w każdej pomieszczeń, a dodatkowo są niezwykle użyteczne. Dlaczego warto wybrać metalowe meble?

Inspiracją do tekstu były metalowe meble wytwarzane przez producenta z Warszawy – stalovnia.pl.

Metalowe meble – podstawowe zalety?

Meble metalowe niosą wiele korzyści, dlatego z całą pewnością warto mieć je w swoim salonie.

  • Metalowe meble wyróżniają się dużą wytrzymałością. Metal jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, dzięki temu zakup mebli z metalu będzie świetną inwestycją na lata.
  • Meble z metalu można łatwo czyścić. Materiał jest wyjątkowo higieniczny oraz nietrudno zachować go w czystości. Nie są konieczne również żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, jak na przykład impregnacja.
  • Metal może być wykorzystywany w najróżniejszych wystrojach. Metalowe meble można zestawiać z różnymi tworzywami oraz są uniwersalne.
  • Można wybierać spośród rozmaitych kolorów metalowych mebli. Materiał wcale nie musi mieć tylko jednego koloru. Nie trzeba ograniczać się do jednego koloru – w sklepach można znaleźć czarne, białe czy kolorowe opcje.

metaowe i drewniane krzesła

Przy jakich stylach sprawdzą się meble z metalu?

Metalowe meble sprawdzają się w każdym wystroju – podstawą jest pomysłowość projektanta. Zwykle jednak towarzyszą wystrojom w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz industrialnym.

  • Nowoczesne wnętrze charakteryzuje się prostotą oraz brakiem wielu dekoracji. Nieskomplikowane metalowe powierzchnie doskonale sprawdzą się więc w nowoczesnym pomieszczeniu. Dużą zaletą będzie również praktyczność mebli.
  • Styl minimalistyczny charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i praktycznością znajdujących się w pomieszczeniu przedmiotów – nie ma mowy o zbędnych ozdobach czy dekoracjach. Metalowe meble wybierane do minimalistycznego pomieszczenia najczęściej mają szary, biały lub czarny kolor.
  • Styl industrialny na pierwszy rzut oka kojarzony jest ze starymi fabrykami. Wybierając meble industrialne powinno się stawiać na oryginalność oraz prostotę. Doskonale sprawdzą się więc meble z metalu.

Z jakimi tworzywami metal wygląda najlepiej?

Meble wykonane z metalu zazwyczaj charakteryzuje prostota. Materiał wyjątkowo będzie prezentował się zestawiony z naturalnym drewnem – mowa tu szczególnie o gatunkach takich, jak dąb czy akacja. Lekkości doda konstrukcji również szkło, dlatego warto sięgać po meble ze szklanymi dodatkami.