Dzień w przedszkolu – jak wygląda

Przedszkole spełnia bardzo istotną rolę w rozwijaniu dzieci. To tutaj najczęściej mają pierwszy kontakt z rówieśnikami. Przedszkole organizuje dzieciom szereg aktywności starając się uczyć i rozwijać poprzez gry i zabawy.

Jeśli chcemy by nasze dziecko rosło harmonijnie i wszechstronnie się rozwijało powinniśmy wybrać odpowiednie przedszkole. Aktualnie szukając przedszkola w Gorzów można natrafić na bardzo urozmaiconą ofertę.

Harmonogram zajęć można spokojnie dostosować do zainteresowań pociechy. Bazując na programie przedszkola w Gorzów warto się przyjrzeć typowemu dniu spędzonym przez najmłodszych.

Przedszkole – czego nauczy się w nim dziecko?

Dziecko na etapie usamodzielniania się spędza w przedszkolu sporo czasu. Gdy rodzice pociechy pracują nad bezpieczeństwem dziecka czuwają pracownicy przedszkola. Dzięki nim, pod nieobecność rodziców młody człowiek ma możliwość bliżej poznawać świat.

Posyłając dzieci do przedszkola w Gorzów rodzic dostaje gwarancję, że dziecko spędzi swój czasnie marnotrawiąc go. Mowa o 8-10 godzinach dziennie – tyle około trwa dzień w przedszkolu.

W tym czasie wychowawcy starają się pokazywać świat i rozbudzać wyobraźnię. Odbywa się to przy użyciu różnego typu gier i zabaw oraz pomocy naukowych.

W przedszkolu dzieci mogą rozwijać się poprzez ruch, taniec, śpiew i muzykę. Coraz częściej też maluchy mają możliwość nauki języków obcych. Powstają także przedszkola specjalistyczne – skupione na przykład na sporcie, sztuce czy językach obcych.

Przedszkole – co między posiłkami?

Typowy dzień w przedszkolu ma miejsce zgodnie z programem przygotowanym przez opiekunów. Uczy to dzieci dyscypliny i organizacji. Młoda osoba musi odpowiednio się odżywiać, toteż nie powinno dziwić, że aktywności odbywają się między posiłkami.

Pierwszy okres gier i zabaw mamy zatem przed śniadaniem. Po przyjściu do przedszkola dzieci witają się wzajemnie i mają czas wolny. Następnie cała grupa konsumuje, które niejako kończy pierwsze aktywności.

Po zabawie i śniadaniu pora na zajęcia wychowawczo-dydaktyczne. Ich przebieg często się zmienia, tak by dzieci nie czuły monotonii. Są to zajęcia z zakresu gimnastyki ogólnorozwojowej, rytmiki, poznawania liter czy zajęcia językowe. Ten czas jest zakończony drugim śniadaniem – po wysiłku należy uzupełnić energię.

Przedszkola w Gorzów kładą też duży nacisk na spędzanie czasu na dworze. Spacery, wyjścia do parków lub lasów nie tylko pozwalają pozytywnie spędzić czas, ale dają też szansę poznania bliżej natury. Po harcach następny posiłek – tym razem obiad.

Po obiedzie dzieci często ucinają sobie drzemkę. Natomiast po pobudce znowu jest czas na zabawę i naukę inspirowaną przez wychowawców.

Czym kierować się wybierając dobre przedszkole

Wybór właściwego przedszkola to nie lada wyzwanie. Należy uwzględnić nie tylko zainteresowania i predyspozycje dziecka, ale także opinie przedszkola, zakres możliwości i poziom bezpieczeństwa.

Dzieci w wieku przedszkolnym wymagają dużo uwagi, dlatego należy celować w nieco mniej liczne grupy, gdzie dziecko dostanie więcej uwagi.

Dobrze też, by przedszkole miało dobre wyniki w kształceniu dzieci. Pierwsze społeczne interakcje z pewnością wywrą niemały wpływ na późniejszy rozwój pociechy.