Jakie trendy modne w bieżącym roku – wnętrzarstwo

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku generalnie będzie przedłużeniem tych z roku 2021, aczkolwiek pojawi się też kilka nowych trendów, które będą zaskoczeniem dla wielu osób. Rok 2022 koncentruje się w dużej mierze na ekologii, jak i na przedmiotach DIY.

Jaki kolor będzie dominował w roku 2022?

Meble zrobione z naturalnych materiałów jest to nieodłączny składnik mody we wnętrzach na 2022 rok. Barwą podstawową tego roku jest zielony. Projektowanie wnętrz w Warszawie w 2022 roku kładzie nacisk na zielone dodatki w urządzanych wnętrzach. Najbardziej popularne są intensywne barwy które kojarzą się z kamieniami. 

Oprócz koloru zielonego w modzie będzie jeszcze kolor fioletowy. Kolor ten nie był od dłuższego czasu widziany w trendach wnętrzarskich. Ciekawostką jest, że odcień fioletowy najmodniejszy był w kolorowych latach 80. W 2022 najpopularniejszy jest barwa ametystu, lawendy a także borówki.

Aczkolwiek tegoroczne trendy dekoratorskie są łaskawe również dla entuzjastów minimalizmu ponieważ modne będą również  ziemiste kolory, takie jak  gliniana szarość, beż, karmel.

Które meble będą wieść prym w 2022 roku?

W 2022 w dalszym ciągu w trendzie będą meble systemowe. Cieszą się one od kilku sezonów dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ są one ogromnie praktyczne.  Meble modułowe które będą modne w tym roku zaskoczą nas nisko zaprojektowanym siedziskiem wyraźne zainspirowanym wystrojem japońskim.

Warto także dodać, że dzisiejsze trendy w wystroju wnętrz mocno nawiązują do mody z lat 80. 

Dzisiejsza moda w dekoracjach –  miękkie tkaniny!

Aranżacje domu, w szczególności sypialni w bieżącym roku, oparte są na miękkich tapicerkach i przyjemnych w dotyku tekstyliach. Królem tkanin welur, który nie dość, że jest miękki, to jeszcze idealnie odbija światło, przez co jest doskonały materiał do klasycznych domów.
Warto także dodać, że projekty wnętrz w tym roku tuż obok weluru wykorzystują tkaniny lniane. Projektanci wnętrz, których miejscem pracy jest przykładowo Warszawa uwielbiają tapicerki o wyraźnym splocie, lnianą pościel a także cieniutkie lniane zasłony nadadzą nowoczesnym wnętrzom lekkiego, rustykalnego zabarwienia. 

Zobacz jakie kamienie w tym roku wpasowują się w trendy!

Marmur – to właśnie ten  drogi i chłodny minimalistyczny kamień został trendem 2022 roku. Marmur stosuje się do tworzenia przykładowo  stołów, stolików i blatów kuchennych.
Ponadto w tym roku w nowoczesnych wnętrzach nie brakuje ciekawego kamieni. Możemy go spotkać w formie kafli ściennych, jako część mebli oraz materiał, z którego powstają dodatki.

Zobacz z jakiego powodu w 2022 roku ekologia jest tak ważny w trendach wnętrzarskich

Wszystko wskazuje na to, że moda na recykling na dobre wpasowały się do branży wnętrzarskiej. Moda wnętrzarska na bieżący rok jasno stwierdzają, że ekologia jest bardzo ważna. Firmy meblarskie prześcigają się w wytwarzaniu mebli oraz dodatków z ekologicznych materiałów.
Jednakże nie znaczy to, że za wszelką cenę musisz urządzić mieszkanie designerskimi przedmiotami eko. W ekologiczne trendy we wnętrzach idealnie wpiszą się meble wykonane z palet, bądź nawet kupione na pchlich targach. Można także znaleźć interesujące meble z okresu PRL-u, które w roku 2022 też są w modzie. Reasumując podstawą ekologicznego trendu jest zmniejszenie konsumpcji.

Jakie style we wnętrzach są mode w 2022 roku?

Style wnętrz w tym roku są bardzo zróżnicowane. Po pierwsze możemy zaobserwować, modę na styl minimalistyczny oraz fascynację naturą, z drugiej zaś strony widzimy trenda na ekstrawaganckie eksplozje kolorów i kształtów. Ponadto w 2022 roku wraca do wnętrzarstwa moda z lat 80. Zauważamy też u projektantek fascynację stylem orientalnym.